Ndiqni rrëfimin e shqiptarit nga Kosova që ju bashkua luftës në Siri

Sociale

Ndiqni rrëfimin e shqiptarit nga Kosova që ju bashkua luftës në Siri

Më: 11 maj 2022 Në ora: 00:23
Ferit Krasniqi

Emisioni “Piranjat”  i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, ka sjellë këtë të martë një intervistë, të një shqiptari të burgosur në Siri, i cili akuzohet se ju bashkua ISIS për të luftuar kundër perëndimit.

51-vjeçari, Ferit Krasniqi, me orgjinë nga Kosova, i cili jetonte në Suedi në vitin 2014-të zgjodhi të largohej në drejtim të Sirisë.

Në intervistën për gazetarin e “Piranjave” Shkëlqimi shpesh bie në kontraditë me veten e tij, kur fillimisht thotë se e arrestuan gabimisht, por më pas thotë se ai ka qenë pjesë e ushtrisë së ISIS, por thjeshtë si shofer.

Ndërkohë në intervistë ai rrëfen të vërtetën e tij, por që është pak e besueshme për publikun.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat