Tirana një ditë pas ndërrimit të viteve

Tirana

Tirana një ditë pas ndërrimit të viteve

Më: 1 janar 2021 Në ora: 19:25
Tiranë

Tirana është zgjuar bosh këtë 1 Janar. Reshjet e shiut të një nate më parë i kanë lënë vend rrezeve të diellit.  

Në rrugë janë të pakta makinat dhe kalimtarët. Shumica e biznesve kanë ulur qepenat.

Edhe pse jemi në pandemi, lokalet janë sërish plot për ata që kanë zgjedhur që vitin e ri 2021 ta nisin duke pirë kafen e parë për këtë vit.

Nisur edhe fundjava kanë qenë të shumtë ata që kanë lënë kryeqytetin, duke zgjedhur të kalojnë disa ditë në zonat malore të Korçës apo Shkodrës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat