Reshjet e dëborës pas 4 vitesh, pamjet fantastike nga Tirana

Tirana

Reshjet e dëborës pas 4 vitesh, pamjet fantastike nga Tirana

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 18:23
Foto

Pasditja e së shtunës solli reshjet e para të dëborës në Tiranë.

Nëse vazhdojnë me këtë intensitet, kryeqyteti mund të zbardhet shumë shpejt. Ky fenomen natyror është tepër i rrallë në Tiranë pasi hera e fundit kur u përfshi nga reshjet e dëborës ishte në vitin 2017.

Mbetet për tu parë nëse reshjet do të vazhdojnë me këtë intensitet dhe të shtrohen në sipërfaqen e tokës. Deri tani, reshjet e dëborës shoqërohen me reshje shiu duke e bërë që të shkrijë sapo prek tokën.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat