Policia aksion në zyrat e Kadastrës së Tiranës

Tirana

Policia aksion në zyrat e Kadastrës së Tiranës

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 20:08
Policia shqiptare

Departamenti i Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit ka ndërmarrë një aksion në zyrat e Kadastrës së Tiranës.

Burime bëjnë me dije se janë duke u kryer kontrolle.

Thuhet se janë lëshuar disa urdhra ndalimi për tre punonjës, 2 sekretare dhe një zyrtar.

Aksioni ka ardhur pas një hetimi për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh nga zyrtarë të këtij institucioni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat