“Jo vaksinë me detyrim”/ Dhjetëra qytetarë protestojnë në Tiranë

Tirana

“Jo vaksinë me detyrim”/ Dhjetëra qytetarë protestojnë në Tiranë

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 20:06
Foto

Një grup qytetarësh dhe studentësh kanë protestuar edhe sot në Tiranë kundër vendimit për vaksinim të detyruar.

Ata argumentojnë se vaksinimi me detyrim është shkelje e të drejtës së njeriut.

Por ndërkohë pas mjekëve arsimtarëve dhe studentëve me detyrim do të kenë vaksinën të gjithë punonjësit e administratës dhe kompani private me një numër të lartë punonjësish.

Mes qytetarëve që po protestojnë kundër vaksinën është edhe Sazan Guri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat