Ndarja nga jeta e Suat Jegenit, Veliaj: Lajm i trishtë, ishte një nga sportistët që bëri historinë e atletikës shqiptare

Tirana

Ndarja nga jeta e Suat Jegenit, Veliaj: Lajm i trishtë, ishte një nga sportistët që bëri historinë e atletikës shqiptare

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 08:24
Suat Jegeni

Suat Jegeni,  një nga sportistët që ka bërë historinë e atletikës shqiptare dhe pjesëmarrës në shumë maratona të Europës u nda nga jeta një natë më parë.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të sportistit të njohur që na ka përfaqësuar në shumë vende.

“Teksa po përgatisim detajet e fundit të Maratonës së Tiranës, na trishtoi shumë lajmi për ndarjen nga jeta të Suat Jegenit, një nga sportistët që ka bërë historinë e atletikës shqiptare dhe maratonomak që ka vrapuar në shumë maratona të Europës.

U prehsh në paqe”, shkruan Veliaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat