Tërmet në Tiranë, ja sa ishte magnituda

Tirana

Tërmet në Tiranë, ja sa ishte magnituda

Më: 8 nëntor 2021 Në ora: 09:26
Ilustrim

Një tërmet me magnitudë 3.0 rihter është ndjerë mëngjesin e sotëm në pjesën qendrore të vendit.

Sipas EMSC epiqendra e tërmetit ka qenë 16 km nga Elbasani në afërsi të Krrabës, ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në Tiranë.

Në muajt e fundit janë ndjerë një sërë lëkundjesh në vendin tonë.

Më e forta ishte ajo e datës 21 shtator.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat