Çka ndodhur në Tiranë? Arrestohen 6 persona, njëri ka goditur punonjësit e policisë

Tirana

Çka ndodhur në Tiranë? Arrestohen 6 persona, njëri ka goditur punonjësit e policisë

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Policia e Tiranës ka vënë në pranga gjashtë persona dhe ka proceduar penalisht një tjetër për vepra të ndryshme penale.

Një prej të arrestuarve është një 25-vjeçar dhe i proceduari një 30-vjeçar. Të dy këta persona duke qarkulluar me makinë nuk i janë bindur punonjësit të Policisë dhe gjatë shoqërimit kanë goditur punonjësit e policisë.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin e shtetasit B. L., 25 vjeç dhe proçeduan në gjendje të lirë shtetasin E. H., 30 vjeç pasi duke lëvizur me mjetin tip “Benz”nuk i janë bindur punonjësit të Policisë së Qarkullimit Rrugor dhe gjatë shoqërimit kanë goditur punonjësit e policisë”, njofton policia.

Dy prej të arrestuarve të tjerë janë kapur duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin e shtetasit A. R., 25 vjeç pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur dhe  pa lejen përkatëse.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor, bënë arrestimin e shtetasi R. R., 30 vjeç, pasi u konstatua në gjendje të dehur duke drejtuar mjetin e tij”, bën me dije policia.

Po ashtu specialistët në Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, bënë arrestimin e shtetasit A. D., 41 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi  lëndë e dyshuar narkotike e llojit Heroinë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 bënë arrestimin e shtetasit A.P., 27 vjeç, pasi  duke thyer masën ë sigurisë “Arrest në shtëpi” u kap jashtë banese.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë arrestimin e shtetasit S. V., 20 vjeç pasi nga kontrolli fizik i ushtruar  iu gjet e sekuestrua në cilësinë e proves materiale një armë e ftohtë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme proçeduriale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat