Policia në Tiranë shqipton gjoba ndaj shoferëve të Ferrarit dhe Lamborghinit

Tirana

Policia në Tiranë shqipton gjoba ndaj shoferëve të Ferrarit dhe Lamborghinit

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 22:17
Foto

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka bërë të ditur se policia ka shqiptuar gjobë ndaj dy shoferëve të veturave luksoze, Ferrari dhe Lamborghini, të cilin i kishin parkuar gabimisht automjetet.

Veliaj këtë e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, duke thënë se kanë zero tolerancë ndaj njerëzve.

“Ferrari kush? Lamborghini i kujt? 0 tolerancë nga Policia Tiranë!

Ndërtojmë qytet për njerëzit, jo makinat! Është mjet transporti, jo gomar që e plas kudo!”,ka shkruar Veliaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat