Veliaj i jep medaljen e mirënjohjes së qytetit kampionit të bodybuilding Marin Meksit

Tirana

Veliaj i jep medaljen e mirënjohjes së qytetit kampionit të bodybuilding Marin Meksit

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 18:30
Foto nga takimi

Sportisti Marin Meksi, i sapo shpallur kampion në Kupën e Botës që u zhvillua në Portugali, ku ngriti lart flamurin shqiptar, u nderua me medaljen e mirënjohjes së qytetit të Tiranës, nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Shqipërisë nuk i mungojnë talentet, tha Veliaj, ndërsa kampionin e cilësoi si një shembull të mirë, që promovon jetën e shëndetshme dhe nevojën për t’u marrë me sport.

“Çdo medalje që vjen në Tiranë, në një Tiranë që vitin tjetër do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë dhe ne duam të promovojmë sidomos jetën e shëndetshme dhe jetën sportive, jo vetëm për të pasur këtë kulturë të shëndetit, apo këto medalje, por mbi të gjitha edhe për të krijuar karakterin e qytetarit, deklaroi Veliaj.

Pasi dha mesazhin për të rinjtë që të kujdesen për veten dhe të merren me sport, kampioni theksoi se mbështetja është shumë e rëndësishme në të tilla gara jashtë vendit.

“Është vërtet fat të shkosh në një event kaq të magjishëm dhe ndërkombëtar siç është kampionati Botëror i Bodybuilding dhe Fitness-it në Portugali, kur ti ke gjithë mbështetjen e institucioneve të vendit tënd, duke filluar që nga Bashkia Tiranës, nga kryeqyteti, nga vendi ku ti vjen, ku ti ndjen të gjithë solidaritetin institucional shtetëror atë të shtetit shqiptar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat