​Tërmet 4 ballë mes Elbasanit dhe Lushnjës, lëkundja ndihet edhe në Tiranë

Tirana

​Tërmet 4 ballë mes Elbasanit dhe Lushnjës, lëkundja ndihet edhe në Tiranë

Më: 28 shkurt 2023 Në ora: 19:20
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Riher ka rënë pak çaste më parë mes Elbasanit dhe Lushnjës.

Nga të dhënat paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në Shalëz të Elbasanit dhe thellësia e tij ishte 15 km.

Lëkundja e tërmetit është ndierë edhe në Tiranë.

Nuk dihet nëse ka dëme ende.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat