Shkaktoi aksidentin e frikshëm në mes të Tiranës, gjykata merr vendimin për shoferin e autobusit

Tirana

Shkaktoi aksidentin e frikshëm në mes të Tiranës, gjykata merr vendimin për shoferin e autobusit

Më: 2 mars 2023 Në ora: 13:24
Pamje nga vendi i ngjarjes

Shoferi i autobusit të linjës së Unazës, është liruar nga burgu.

Ndërsa gjykata ka caktuar sot masën e ‘arrestit të shtëpisë’.

Agron Xhafa akuzohet se shkaktoi aksidentin e para pak ditëve te Shallvaret, ku me urbanin u përplasën 9 automjete të tjera.

Sipas dëshmisë së 63-vjeçarit, në momentin e përplasjes masive, humbi vetëdijen, duke shtuar se vuan nga diabeti dhe tensioni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat