Nuk respektoi semaforin dhe bëri parakalim të gabuar, shoferi gjobitet me 60 mijë lekë në Tiranë

Tirana

Nuk respektoi semaforin dhe bëri parakalim të gabuar, shoferi gjobitet me 60 mijë lekë në Tiranë

Më: 20 shtator 2023 Në ora: 14:42
Foto nga vendi i ngjarjes

Drejtuesi i një automjeti në Tiranë është gjobitur me 60 mijë lekë për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Një qytetar e ka denoncuar drejtuesin e automjetit pasi nuk kishte respektuar semaforin dhe kishte bërë parakalim të gabuar.

Pas denoncimit është bërë e mundur identifikimi i shoferit, i cili eci me makinë ndërkohë që semafori e ndalonte dhe bëri parakalim të gabuar.

Për dy shkeljet e kryera ai është ndëshkuar e masën administrative prej 60 mijë lekësh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat