Policia aksion në Tiranë! Hiqen me karoatrec të gjitha makinat e parkuara gabim

Tirana

Policia aksion në Tiranë! Hiqen me karoatrec të gjitha makinat e parkuara gabim

Më: 30 shtator 2023 Në ora: 12:06
Foto nga vendi i ngjarjes

Ka nisur aksioni në kryeqytet për heqjen me karoatrec të të gjithë makinave të parkuara gabim, të cilat pengojnë trafikun dhe krijojnë kaos në rrugë.

Këtë lajm e ka bërë vetë të ditur para disa ditësh Ministria e Brendshme dhe Policia e Shteti.

Ku ministri Balla u shpreh se do ndërhyhet me karoatrec për të zhvendosur makinat e parkuara gabim dhe më pas do të bllokohen.

Ky plan masash për të lehtësuar trafikun e rënduar, vlen edhe për qytetet e tjera të mëdha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat