Rrihte dhe mbante të izoluar nënën, gruan dhe vajzën e mitur, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë

Tirana

Rrihte dhe mbante të izoluar nënën, gruan dhe vajzën e mitur, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë

Më: 26 janar 2024 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

Një krim në familje është parandaluar në Tiranë. Një 35-vjeçar është vënë në pranga pasi mbante mbyllur në banesë nënën, bashkëshorten dhe vajzën e tij të mitur.

Sa herë që ai largohej, ju ndalonte komunikimin me persona të tjerë, si dhe ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike, në mënyrë të vazhdueshme, ndaj bashkëshortes.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se kryefamiljari Jetnor Zhaboli, sa herë largohej nga banesa, i monitoronte me kamera dhe ju bllokonte valët e telefonit duke mos i lejuar të komunikojnë me asnjë person.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshën Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat