Në kërkim për shitje të lëndëve narkotike, arrestohet 22-vjeçari në Tiranë

Tirana

Në kërkim për shitje të lëndëve narkotike, arrestohet 22-vjeçari në Tiranë

Më: 27 janar 2024 Në ora: 09:46
Foto ilustrim

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim në kudër të megoperacionit “Tempulli 2”

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Në këtë mënyrë ka shkuar në 72 numri i shtetasve të ndaluar. Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 14 kg kanabis, 5.3 kg kokainë, 170 gram heroinë dhe 11 peshore elektronike, 4 armë zjarri pistoleta dhe 1 armë zjarri automatik, 70 celularë, 11 automjete, 2 186 000 lekë, 11 610 euro, 630 paund.

Ndërkohë vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni.

Sakaq materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat