“Lumë” gjobash ndaj automjeteve në Tiranë, policia me dorë të hekurt ndëshkon një mori shoferësh brenda javës

Tirana

“Lumë” gjobash ndaj automjeteve në Tiranë, policia me dorë të hekurt ndëshkon një mori shoferësh brenda javës

Më: 11 shkurt 2024 Në ora: 10:14
Foto ilustrim

Forcat ‘Blu’ të kryeqytetit janë treguar aspak bujarë ndaj drejtuesve të mjeteve. Plot 11 mijë masa administrative janë vendosur nga policia e Tiranës gjatë javës që lamë pas, ndërsa janë ndaluar 14 shoferë e ndaj 84 të tjerëve janë pezulluar leja e qarkullimit.

Njoftimi:

Këtë javë në Tiranë, Policia Rrugore ka marrë masa të rëndësishme për sigurinë e qarkullimit:

14 persona janë ndaluar për vepra penale në trafik, duke përfshirë drejtimin e mjetit në gjendje të dehur, pa leje drejtimi, aksidente dhe korrupsion aktiv ndaj personave qe ushtrojnë funksione publike.

·U vendosën 11,462 masa administrative për një gamë të gjerë shkeljesh, duke theksuar rëndësinë e respektimit të rregullave të trafikut për një qytet më të sigurt.

·84 masa administrative janë paraparë për pezullim të lejes së drejtimit, me mundësi konvertimi në gjoba të dyfishta.

·8 automjete janë bllokuar për arsye të ndryshme, duke përfshirë mungesën e dokumentacionit dhe detyrime të papaguara.

Mos harroni, siguria në rrugë është përgjegjësi e të gjithëve. Respektoni rregullat dhe mbrojtja e jetëve nis nga ju!

#PoliciaRrugoreTirane #SiguriaNeRruge

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat