Vendosnin baste sportive me celularë, arrestohen dy persona në Tiranë

Tirana

Vendosnin baste sportive me celularë, arrestohen dy persona në Tiranë

Më: 10 mars 2024 Në ora: 12:23
Foto ilustrim

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës. Mësohet se ata vendosnin baste sportive përmes celularëve në dy lokale në Unazën e Re. Sakaq, raportohet se blutë i kanë sekuestruar celularët që shërbenin për këtë veprimtari të paligjshme.

Njoftimi i Policisë:

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 6, operacioni policor i koduar “Games”.

Ushtronin veprimtarinë e paligjshme të vënies së basteve sportive, nëpërmjet celularëve, vihen në pranga 2 shtetas.

Sekuestrohen, në cilësinë e provës materiale, celularët që shërbenin për këtë veprimtari të paligjshme.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarive të kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit, pas një pune të mirëfilltë hetimore, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Games”.

Në kuadër të këtij operacioni u arrestuan shtetasit 31 vjeç dhe 22 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në dy lokale në Unazë të Re, u konstatuan këta shtetas, në celularët e të cilëve, shërbimet e Policisë gjetën faqe dhe linqe që shërbenin për vënien e basteve sportive.

Gjatë operacionit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, celularët që shërbenin për këtë veprimtari të paligjshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat