Çfarë ndodhi dje në Tiranë? Arrestohen 5 persona brenda 24 orëve

Tirana

Çfarë ndodhi dje në Tiranë? Arrestohen 5 persona brenda 24 orëve

Më: 6 prill 2024 Në ora: 12:01
Foto ilustrim

Policia e Tiranës ka arrestuar pesë persona për vepra të ndryshme penale në Tiranë. Në pranga ka rënë një 30-vjeçar me inicialet K. Sh., pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij.

Një 39-vjeçar me inicialet B. P., është arrestuar pasi dyshohet se ka përndjekur dhe kanosur me mjet prerës ish-të dashurën e tij.

Një 32-vjeçar me inicialet A. K., është arrestuar pasi në një karburant në Vaqarr, ka furnizuar automjetin dhe është larguar pa kryer pagesën.

Gjithashtu u arrestuan R. B., 44-vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur; E. E., 24-vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në efektin e lëndëve narkotike.

Njoftimi i policisë Tiranë

Vihen në pranga 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan shtetasin K. Sh., 30 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 arrestuan shtetasin B. P., 39 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka përndjekur dhe kanosur me mjet prerës ish-të dashurën e tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6 arrestuan shtetasin A. K., 32 vjeç, banues në Tiranë, pasi në një karburant në Vaqarr, ka furnizuar automjetin dhe është larguar pa kryer pagesën.

Specialistët e Komisariatit të Policisë Rrugore arrestuan shtetasit:

– R. B., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur;

– E. E., 24 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në efektin e lëndëve narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjjthshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat