“Gjueti shtrigash”, Veliaj për arrestimin e zyrtarëve të Bashkisë Tiranë: Deputetët e partive me vulë të humbur kërkojnë…

Tirana

“Gjueti shtrigash”, Veliaj për arrestimin e zyrtarëve të Bashkisë Tiranë: Deputetët e partive me vulë të humbur kërkojnë…

Më: 6 prill 2024 Në ora: 13:04
Erion Veliaj

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dalë në një komunikim për mediat, ku foli për arrestimin e zyrtarëve të Bashkisë Tiranë.

Veliaj hodhi akuza opozitës, ku tha se deputetët e partive me vulë të humbur apo një kravatë moderatori dhe analisti në kolltuqet e spektakleve politike televizive të çdo mbrëmjeje, po që s’kanë asnjë respekt për dinjitetin njerëzor, për punën, për faktet, duan që populli ta harrojë këtë të vërtetë të madhe.

Ndër të tjera ai e quajti këtë si “gjeti shtrigash”.

“Këta gjahtarët profesionistë të shtrigave, që kanë një mandat deputeti të partive me vulë të humbur apo një kravatë moderatori dhe analisti në kolltuqet e spektakleve politike televizive të çdo mbrëmjeje, po që s’kanë asnjë respekt për dinjitetin njerëzor, për punën, për faktet, duan që populli ta harrojë këtë të vërtetë të madhe.

Shqiptarët e kanë dëgjuar dhjetra, në mos qindra herë, nga goja e kryetarit tonë, Edi Ramës, se ne duam një drejtësi të drejtë, që të godasë djathtas e majtas dhe të shikojë e të ecë vetëm drejt, me shpatën e ligjit në dorë! Unë e di që për shumë njerëz politikanët janë njerëz që tjetër thonë, tjetër mendojnë dhe tjetër bëjnë, po pikërisht pse Edi Rama, kryeministër dhe kryetari ynë i Partisë Socialiste, dhe kjo parti e udhëhequr prej tij, janë ndryshe nga ky stereotip dhe Shqipëria sot është shumë më ndryshe se 10 vite më parë, edhe Tirana sot është më ndryshe se 10 vite më parë, edhe drejtësia sot është më ndryshe se 10 vite më parë!”, tha Veliaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat