Operacioni “Tempulli 3″/ Shpërndanin lëndë narkotike në kryeqytet, Gjykata e Tiranës lë në burg 20 të ndaluarit

Tirana

Operacioni “Tempulli 3″/ Shpërndanin lëndë narkotike në kryeqytet, Gjykata e Tiranës lë në burg 20 të ndaluarit

Më: 4 maj 2024 Në ora: 14:19
Tiranë

Në kuadër të operacionit “Tempulli 3”, Gjykata e Tiranës ka lënë në masën e arrestit me burg 20 të ndaluarit. Mësohet se grupi, sipas hetimeve të policisë dhe Prokurorisë, ka rezultuar se shpërndanin lëndë narkotike në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Ndërsa, në kërkim deri më tani janë shpallur 10 persona të tjerë.

Këta persona, shpërndanin kokainë, heroinë dhe kanabis në lokalet e natës, afër shkollave si dhe zona të tjera të frekuentuara nga të rinjtë.

Agjentët sekuestruan 3.5 kg kokainë, 50 doza heroine ,100 doza kanabis, 27 telefona celular si dhe 5 automjete.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat