​Tahiri: Kërkon mbështetjen e Shqipërisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe KE

Aktuale

​Tahiri: Kërkon mbështetjen e Shqipërisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe KE

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:12
Besnik Tahiri

Në mbledhjen solemne të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kuvendit të Kosovës, shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar mbështetjen e Shqipërisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe Këshill të Evropës.

Tahiri tha se në vigjilje të 28 nëntorit, iu kemi borxh gjithë heronjve dhe veprimtarëve që të ketë unifikim të shqiptarëve për aspiratat kombëtare. 

Ai është shprehur se është detyrë kombëtare që shqiptarët të bëhen popull lider në Ballkan.

Tutje, ai u shpreh se duhet të jemi më të bashkuar dhe më të zhvilluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat