Kearns i bën jehonë takimit të Osmanit me kryeministrin e Britanisë: Ne ishim një nga vendet e para që njohëm pavarësinë e Kosovës

Aktuale

Kearns i bën jehonë takimit të Osmanit me kryeministrin e Britanisë: Ne ishim një nga vendet e para që njohëm pavarësinë e Kosovës

Më: 2 qershor 2023 Në ora: 08:48
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka Deputetja britanike dhe njëherit kryetarja e komisionit për politikë të jashtme e Britanisë së Madhe, Alicia Kearns ka njoftuar për takimin e djeshëm që presidentja e Kosovës Vjosa Osmani pati me kryeministrin britanik, Rishi Sunak në Komunitetin Politik Evropian.

Sipas një postimi në rrjetin social Twitter Kearns ka shkruar se Britania e Madhe ishte një nga vendet e para që njohën pavarësinë e Kosovës.

“E kënaqur të shikojë Rishi Sunak dhe presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani t’i takoj në Komunitetin Politik Evropian.

Ne ishim një nga vendet e para që njohëm pavarësinë e Kosovës dhe si mik i Kosovës duhet të përqafojmë rolin tonë të vazhdueshëm si paqeruajtës në të gjitha forumet”, ka shkruar Kearns.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat