Kuvendi seancë solemene e Qeveria mbledhje festive për 16 vjetorin e Pavarësisë

Aktuale

Kuvendi seancë solemene e Qeveria mbledhje festive për 16 vjetorin e Pavarësisë

Më: 17 shkurt 2024 Në ora: 07:25
Kuvendi i Kosovës

Kosova shënon sot 16-vjetorin e pavarësisë. Për ta shënuar këtë përvjetor, do të mblidhen edhe Kuvendi i Kosovës edhe Qeveria.

Qeveria do të mbajë mbledhje festive, me fillim nga ora 08:00.

Ndërkohë, Kuvendi do të mbajë seancë solemne në orën 12:00.

Më pas, në orën 17:00, mbahet pritja shtetërore nga Presidentja Vjosa Osmani, Kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe Kryeministri Albin Kurti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat