Dardan Krivaqa del para Gjykatës

Aktuale

Dardan Krivaqa del para Gjykatës

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 10:56
Dardan Krivaqa

Ka nisur seanca e rigjykimit në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ndaj të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu.

Këta të fundit janë deklaruar të pafajshëm për dhunimin dhe vrasjen e Marigona Osmanit.

“Nuk e pranoj fajësinë, nuk e pranoj aktakuzën e prokurorit”, deklaroi Krivaqa.

Kujtojmë se në aktakuzën thuhet se më 21 gusht 2021, rreth orës 10:14, në banesën e tij, pa pëlqimin e tani të së ndjerës Marigona Osmani, e kishte detyruar atë të kryente marrëdhënie seksuale dhe e kishte abuzuar e maltretuar në forma të ndryshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat