Maserati zbulon brendësinë e GranTurismo të ri

Auto

Maserati zbulon brendësinë e GranTurismo të ri

Më: 23 janar 2023 Në ora: 14:04
Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo krejt i ri debutoi në tetor 2022 dhe do të vijë në të dyja format – ICE dhe EV.

Mirëpo Maserati nuk na tregoi foto deri së fundmi, kur në kanalet zyrtare mediatike u shfaq një galeri e detajuar me pamje të brendshme dhe të jashtme.

Maserati GranTurismo ofrohet në tre versione.

Si Modena e nivelit fillestar, ashtu edhe Trofeo i orientuar nga performanca janë të pajisur me motorin V6 3.0-litërsh, megjithëse në gjendje të ndryshme maksimumi që prodhojnë 490 hp (365 kW/496 PS) dhe 550 hp (410 kW/557 PS).

Sa i përket Folgore me emetim zero, ai përmban një treshe motorësh elektrikë që prodhojnë një fuqi të kombinuar 751 hp (560 kW/761 PS), duke marrë energji nga paketa e baterive 92,5 kWh 800 volt.Për të dalluar secilin version të GranTurismo, Maserati zgjodhi prekje të ndryshme stili në pjesën e jashtme dhe kombinime unike të ngjyrave dhe veshjeve brenda kabinës. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat