Përcaktohen 4 ekipet gjysmëfinaliste për femra

Basketboll

Përcaktohen 4 ekipet gjysmëfinaliste për femra

Më: 16 janar 2022 Në ora: 12:25
Përcaktohen 4 ekipet gjysmëfinaliste për femra

Janë luajtur sot pasdite ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra, duke përcaktuar edhe 4 skuadrat më të mira, që vijojnë më tej garën për trofeun.

Flamurtari fitoi pa probleme 81-51 ndaj Apolonisë në Vlorë, ndeshje ku u dallua O’Bryan me 25 pikë. Me lehtësi triumfon edhe Partizani, kampion në fuqi i këtij eventi.

Të kuqtë mposhtën në kryeqytet Elbasanin me rezultatin 101-45 (Baraj 28 pikë). Në gjysmëfinale shkon edhe Tirana, që mposhti 71-49 Vllazninë në “Fahrie Hoti”, ndeshje ku diferencën e bëri Qosja me 23 pikë.

Në sfidën e katërt çerekfinale, ekipi i Tirana Barleti Basket mundi 88-54 Studentin në derbin kryeqytetas. Ajo që u dallua ishte Barnes me 28 pikë. Ndeshjet gjysmëfinale do të luhen pas disa ditësh, ndërkohë që shorti do të jetë i lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat