Firmos me Denver Nagetsin

Basketboll

Firmos me Denver Nagetsin

Më: 22 janar 2022 Në ora: 18:57
Firmos me Denver Nagetsin

Basketbollisti amerikan, Demarkus Kazins, firmosi kontratë 10 ditore me skuadrën e Denver Nagetsin.

Qendra 31 vjeçare, i cili këtë sezon ishte pjesë e skuadrës Milluoki Baks, arrin në Kolorado, ku do të luajë së bashku me Nikolla Jokiqin.

Kazins është vënë në dispozicion të Denverit dhe do të jetë gati për 6 sfidat e ardhshme. Pastaj Denveri do të vendos a do të firmos kontratë deri në fund të sezonit.

Ndryshe në këtë sezon, Kazins në fanellën e Milluokit, mesatarisht ka regjistruar nga 9 pikë dhe 6 kërcime në një ndeshje të NBA-s.

Kujtojmë se Kazins më parë ishte pjesë e Sakramentos, Nju Orlinsit, Golden Stejtit, Hjustonit, Los Anxhelos Klipersit dhe Milluokit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat