Cilat janë rezultatet e Kosovës në Turqi?

Basketboll

Cilat janë rezultatet e Kosovës në Turqi?

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 13:46
Pamje nga ndeshja

Në Turqi është zhvilluar turneu i YDF-së për grupmoshat U14 në të dyja konkurrencat.

Në këtë Program të FIBA-s janë pjesëmarrëse pesë federata: Kosova, Turqia, Maqedonia Veriore, Rumania dhe Bullgaria.

Në turneun në Turqi, Kosova mori pjesë në të dyja konkurrencat, ku U14 kanë dhënë maksimumin e tyre.

Vashat e Kosovës kishin një fitore, ndaj Maqedonisë Veriore 62:60, derisa pësuan tri humbje, kurse djemtë pësuan në katër sfidat e zhvilluara.

FBK dhe FIBA YDF kanë bashkëpunim që nga viti 2016, bashkëpunim ky, i cili ka ndihmuar në zbulimin e talenteve të rinj, edukimin e trajnerëve dhe ngritjen profesionale te lojtarët.

Rezultatet

6 qershor

Kosova-Bullgaria (femrat)        47:73

Kosova-Bullgaria (meshkujt)    66:89

7 qershor

Turqia-Kosova (femrat)             82:45

Turqia-Kosova (meshkujt)        107:42

8 qershor

Rumania-Kosova (femrat)         88:64

Rumania-Kosova (meshkujt)    81:48

9 qershor

Kosova-Maqedonia Veriore (femrat) 62:60

Kosova-Maqedonia Veriore (meshkujt) 72:102

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat