Lista e kombëtares së Kosovës

Basketboll

Lista e kombëtares së Kosovës

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 13:47
Kosova

Basketbolli i Kosovës  gjatë kësaj vere do të jetë sporti kryesor në vend, sepse për herë të parë në Kosovë do të organizohet FIBA Kampionati Evropian për Shtete të Vogla - Femrat, nga data 25 deri 30 qershor 2024, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Qytetarët e Kosovës do të kenë rastin që për herë të parë të shohin kombëtaren e Kosovës - Femrat duke luajtur në shtëpi në një garë me shtatë shtete të tjera, ku në një konkurrencë shumë të fortë ekipi ynë synon të bëjë më të mirën për të shënuar rezultate sa më pozitive.

Lista për FIBA Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla - Femrat 2024!

Arbnore PËRQUKU;

Astera TUHINA;

Aulona MUHADRI;

Alma MULZIUKAJ;

Agnesa RRAHMANI;

Anila SELMANI;

Adrienne GODBOLD;

Diedona HALITAJ;

Enisa KAMEROLLI;

Etna REXHEPI;

Jeta ZEKA;

Malvina HAZIRI;

Vanesa BOJKU.

Përzgjedhësii  Kosovës, Viktor Kovac.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat