Këto skena nuk durohen, u shmang tragjedia

Boksi

Këto skena nuk durohen, u shmang tragjedia

Nga: K.G. Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 15:53
Këto skena nuk durohen, u shmang tragjedia

Në Poloni gjtihçka e kalon kufirin e normales!

Skena si kjo që shihen në video janë të papranueshme në sporte luftarake.

Përleshjet në tetëkëndësh janë vërtet rrëqethëse.

Në Poloni organizohen luftëra “pesë me pesë”. Absolutisht gjithçka lejohet tek ta...

Sigurisht që jo për të vrarë një rival. Më saktësisht, duhet të ndalohet. Vetëm me fat dhe reagimin e gjyqtarit (që nuk e dimë se çfarë priti kaq gjatë) u shmang tragjedia.

Luftëtari i pavetëdijshëm ishte shtrirë dhe dy kundërshtarët e rrahën pa mëshirë! Për t'i bërë gjërat edhe më tronditëse, publiku ndoqi gjithçka që po ndodhte me emocion dhe duartrokitje!?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat