McGregor dëshiron ndeshje kthimi ndaj Floyd Mayweather

Boksi

McGregor dëshiron ndeshje kthimi ndaj Floyd Mayweather

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 14:53
McGregor dëshiron ndeshje kthimi

Conor McGregor dhe Floyd Mayweather thuhet se janë në bisedime për një ndeshje kthimi të bujshëm boksi që do të kushtonte 1 miliard dollarë.

Në qershor 2017, Mayweather bëri atë që prisnin shumica dhe mundi legjendën e UFC në ringun e boksit.

Por McGregor tërhoqi shumë lavdërime vetëm për arritjen e raundit të 10-të kundër një njeriu që disa besojnë se është boksieri më i madh ndonjëherë.

Tani, sipas “Fight Hype”, dy legjendat e sportit aktualisht janë në bisedime për një ndeshje tjetër të mundshme.

Faqja e internetit e boksit shton se Mayweather do të sigurojë një tjetër “pagim nëntëshifror” nëse ndeshja finalizohet.

Legjenda e UFC-së, McGregor më pas shkoi në Instagram për të pretenduar se marrëveshja tashmë mund të bëhej.

Ai ndau një foto nga ndeshja e tyre e parë, me mbishkrimin “Unë pranoj”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat