Kaos dhe incidente të dhunshme mes emigrantëve në Hagë, përplasje edhe me policinë

Evropë

Kaos dhe incidente të dhunshme mes emigrantëve në Hagë, përplasje edhe me policinë

Më: 18 shkurt 2024 Në ora: 10:17
Hagë

Incidente të dhunshme shpërthyen mbrëmjen e vonë të së shtunës në Hagë, Holandë, mes emigrantëve.

Incidentet ndodhën rreth Teatrit të Operas kur grupet rivale të emigrantëve nga Eritrea u përleshën me njëri-tjetrin.

Një pjesë e turmës së emigrantëve nga Eritrea hynë në ndërtesën e Operës dhe hodhën tulla dhe gurë ndaj policisë.

Një grup besnik i qeverisë së vendit po mblidhej brenda Teatrit të Operës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat