Publikohet traileri debutues i filmitFilmi “West Side Story”

Filma

Publikohet traileri debutues i filmitFilmi “West Side Story”

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 21:31
Filmi “West Side Story”

Traileri i parë për “West Side Story” i regjisorit Steven Spielberg debutoi të mërkurën (15 shtator).

Muzikali, i cili luan Ansel Elgort në rolin e “Tony” në film dhe Rachel Zegler si “Maria”, duket spektakolarë me shumë vallëzime të zhurmshëm dhe kimi të dukshme midis dy protagonistëve, shkruan DailyMail.

Filmi flet për dy të rinj që janë të lidhur me bandat rivale – Jets dhe Sharks – të cilët bien në dashuri së bashku edhe pse nuk u lejohet.

Ky film është një përshtatje e re e muzikalit skenik të vitit 1957 i cili gjithashtu u shndërrua në një film të vitit 1961 ku luanin Natalie Wood dhe Richard Beymer.

Gjithashtu në film janë Ariana DeBose në rolin e “Anita”, David Alvarez si “Bernardo”, Rita Moreno si “Valentina”, Mike Faist si “Riff”.

Filmi është planifikuar të shfaqet në kinema më 10 dhjetor 2021 pas një viti vonesë për shkak të pandemisë COVID-19.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat