Seriali i ri në Netflix, më i ndjekuri i të gjitha kohërave

Filma

Seriali i ri në Netflix, më i ndjekuri i të gjitha kohërave

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 21:51
Squid Game

Zyrtari kryesor i përmbajtjes i Netflix, Ted Sarandos,ka zbuluar në Konferencën e Kodit të Vox Media se seriali i ri korean “Squid Game” po bëhet aq virale  sa së shpejti mund të rrëzojë “Bridgerton” si seriali i Netflix më i ndjekur i të gjitha kohërave.

Sipas ‘Variety’,“Sarandos u shpreh se drama koreane me koncept të lartë “Squid Game “, e cila pati premierën më 17 shtator, ka një shans për t’u bërë shfaqja më e madhe e Netflix ndonjëherë dhe aktualisht renditet si seriali numër 1.

“Squid Game” vjen nga skenaristi-regjisori Hwang Dong-hyuk, e t i cili njihet për filmat” “The Fortress”, “Miss Granny” dhe “Heshtur”. Seriali tregon historinë e një grupi garuesish që bien dakord të marrin pjesë në një lojë misterioze të mbijetesës me një çmim të përgjithshëm prej gati 40 milion dollarë.

Loja përfshin qindra garues që luajnë lojëra tradicionale për fëmijë me kthesa vdekjeprurëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat