Një spin-off seri për filmin ‘Trainspotting’

Filma

Një spin-off seri për filmin ‘Trainspotting’

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 17:40
Foto

Një adaptim televiziv i romanit pasues të ‘Trainspotting’ të Irvin Welsh-it, ‘Artisti i tehut’ është duke u realizuar.

Lajmin për mediumin britanik NME e ka konfirmuar aktori Robert Carlyle i cili e luan rolin e Begbie-t në klasikun e Danny Boyle-t.

Ka pasur zëra që do të zhvillohet edhe një film i tretë pas atij të dytit që doli më 2017, ‘T2: Trainspotting’.

Mirëpo tashmë është marrë vesh që nuk do të jetë film por seri ajo që do të ngjajë me romanin e Welsh-it.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat