Premiera botërore e “No time to Die”/ Më 8 tetor do shfaqet në SHBA, më 11 nëntor në Australi

Filma

Premiera botërore e “No time to Die”/ Më 8 tetor do shfaqet në SHBA, më 11 nëntor në Australi

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 22:35
Filmi i “No time to Die”

“No Time to Die” pati premierën botërore më 30 shtator në Mbretërinë e Bashkuar, më 8 tetor do të shfaqet në SHBA dhe më 11 nëntor në Australi.

Standardi i fuqisë së butë britanike është kthyer,me No Time to Die, një film të lancuar në kinema në kohën e mungesës së letrës higjenike. bazuar në një karakter letrar të konceptuar kur racionimi i sheqerit dhe mishit ishte ende në fuqi.

Filmi i fundit i Craig si diva e inteligjencës britanike është një barnstormer epik, me skenarin nga Neal Purvis, Robert Wade dhe Phoebe W-Bridge që sjell patos, dramë, trishtim, etj.

Regjisori Cary Fukunaga na tregon gjithashtu një Bond romantik, i cili nuk ka frikë të tregojë ndjenjat e tij.
E gjitha ka të bëjë shumë me një plan të tmerrshëm të luftës biologjike të quajtur “Herakles” që po zhvillohet nga M (Ralph Fiennes) duke përdorur një shkencëtar renegat Obruchev.

Si MI6 ashtu edhe CIA duan Obruchevin – por inteligjencës britanike nuk i intereson të përfshijë Bondin që tani është në pension në Xhamajka, dhe statusin e tij 007 e mban një agjenti të ri Nomi.

Por amerikanët, e bindën Bondin që të merrte punën si një profesionist i pavarur, dhe e dërguan në Kubë, ku ai lidhet me një operative të pa trajnuar: Palomën.
Dhe përfundimi i madh tregon se 007 është ende i aftë të sjellë një surprizë në bazën e fansave dhe mund të ndodhë që bota e Bondit të ketë marrë diçka nga universet Marvel dhe DC, me ndjenjën e tyre të madhështisë dhe misterit vizatimor.

“No Time To Die” duket se po zhvillohet në botën reale, një hapësirë e madhe e gjerë e hapur që ne të gjithë e dëshirojmë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat