“Squid Game”, në Netflix grumbulloi qindra miliona euro

Filma

“Squid Game”, në Netflix grumbulloi qindra miliona euro

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 19:06
“Squid Game”, në Netflix grumbulloi qindra miliona euro

“Squid Game”, që nga transmetimit ka shënuar rekord të madh.

Sipas një dokumenti të ‘Netflix’, “Squid Game” grumbulloi 891,1 milionë dollarë.

Gjithashtu u zbulua se shfaqja kushtoi 21.3 milionë dollarë për t’u prodhuar, përafërsisht 2.4 milionë dollarë për episod.

Ky serial në gjuhën koreane ishte një ‘goditje’ e papritur për platformën që kur u publikua me datë 17 shtator.

‘Squid Game’, ka arritur t’i ketë 111 milionë fansa duke e bërë arritjen më të madh në histori dhe duke u bërë shfaqja televizive më e shikuar e të gjitha kohërave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat