Bridgerton sezoni 2-të në Netflix: Gjithçka që duhet të dimë

Filma

Bridgerton sezoni 2-të në Netflix: Gjithçka që duhet të dimë

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 09:29
Bridgerton

Netflix konfirmoi sezonin e dytë të Bridgerton të mërkurën, më 21 dhjetor.

“Përgatituni për një tjetër sezon social. Bridgerton po rikthehet për sezonin e dytë, vetëm në Netflix”, thuhet në një postim në Twitter nga llogaria e emisionit. Bridgerton është rinovuar edhe për një sezon të tretë dhe të katërt, gjithashtu.

Këtu është gjithçka që dimë deri më tani për atë që duhet të presim:

Vjen më 25 Mars 2022! Në ditën e Krishtlindjes 2021, një vit pasi sezoni i parë u shfaq për herë të parë në Netflix, kasti dhe ekipi i Bridgerton festuan përvjetorin duke shpallur datën e publikimit të sezonit të dytë. Shikoni njoftimin për një mesazh nga të preferuarit tuaj:

Sezoni i dytë do të fokusohet te vëllai i Daphne-s. “Ne e lamë Anthony Bridgerton në fund të sezonit të parë në një udhëkryq,” tha Van Dusen në “Today With Hoda & Jenna”.

Pra, kush është Kate Sheffield, zonja e Anthony? Në librin e dytë, “The Viscount Who Loved Me”, Kate Sheffield është motra më e madhe e gruas që Anthony (Jonathan Bailey) do të martohet, Edwina. Por kur ajo vendos se zoti Bridgerton nuk është mjaftueshëm i mirë për motrën e saj të vogël, fillon një komplot armiqësor ndaj të dashuruarve që lexuesit e pëlqyen.

Më 15 shkurt, Netflix njoftoi se ylli i “Sex Education” Simone Ashley do të merrte rolin e Kate, e cila tani do të njihet si Kate Sharma. Më 1 maj, “People” ndau një foto të re nga seti i sezonit të dytë që shfaq çiftin tonë kryesor, Anthony dhe Kate.

Çfarë duhet të presin fansat mes këtyre dyve? “Shumë grindje,” tha Ashley më 25 shtator gjatë eventit të tifozëve të Tudum.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat