Netflix lë mënjanë filmin e Will Smith “Fast and Loose”

Filma

Netflix lë mënjanë filmin e Will Smith “Fast and Loose”

Më: 3 prill 2022 Në ora: 12:55
Will Smith

Netflix thuhet se do ta lë mënjanë filmin e ardhshëm të Will Smith, Fast and Loose, pas sjelljes famëkeqe të aktorit në ceremoninë e Oscars.

Sjellja e aktorit Will Smith në ceremoninë e 94-të të Çmimeve të Oscars vazhdon të dëmtojë karrierën e tij filmike.

Netflix tani me sa duket ka vendosur një distancë mes vetes dhe aktorit.

Netflix e ka shtyrë filmin e ardhshëm aksion të Smith, “Fast and Loose” , më afër fundit të listës së prioriteteve. Kjo vjen menjëherë pasi Smith goditi komedianin Chris Rock në skenë në Oscars.

Para incidentit, gjigandi i transmetimit thuhet se po konkurronte me Universal Pictures për të qenë projekti i radhës për regjisorin David Leitch. Pasi regjisori u tërhoq nga “Fast and Loose”, Netflix bëri një thirrje urgjente për një zëvendësim.

Thuhet se projekti nuk është më prioritet dhe është vënë në “mbrapa zjarrit”.

“Fast and Loose” përqendrohet te një “shef krimi” i cili humbet kujtesën e tij pas një sulmi dhe përfundimisht zbulon se ka jetuar një jetë të dyfishtë si një mbret droge dhe si agjent i CIA-s.

Nuk dihet nëse Smith do të zëvendësohet apo jo apo nëse një drejtor tjetër do të bashkohet në të ardhmen e afërt.

Ky nuk është filmi i parë që thuhet se preket nga veprimet e Smith. Raportet sugjerojnë se pjesa e katërt në ekskluzivitetin Bad Boys është vënë në pauzë, ndërkohë që pasojat nga Oscars zgjidhen.

Smith që atëherë ka kërkuar falje publike për Chris Rock dhe Akademinë e Arteve dhe Shkencave të Filmit, nga e cila dha edhe dorëheqje.

“Veprimet e mia në prezantimin e 94-të të çmimeve Oscar ishin tronditëse, të dhimbshme dhe të pafalshme… Lista e atyre që kam lënduar është e gjatë dhe përfshin Chris, familjen e tij, shumë nga miqtë e mi të, të gjithë ata që ishin të pranishëm dhe që po ndjeknin ceremoninë nga shtëpia”, tha Smith ditë më parë.

 “Kam tradhtuar besimin e Akademisë… I kam hequr të nominuarve dhe fituesve të tjerë mundësinë e tyre për të festuar dhe për t’u lavdëruar për punën e tyre të jashtëzakonshme. Më është thyer zemra”.

Ndërkaq, ai tha se ishte “jashtë linjës”, dhe se kishte gabuar e gjithashtu ndihej në siklet për veprimet e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat