Eddie Murphy, pjesë e filmit biografik të George Clinton

Filma

Eddie Murphy, pjesë e filmit biografik të George Clinton

Më: 5 prill 2022 Në ora: 18:15
Eddie Murphy

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se Eddie Murphy do të  luajë rolin e George Clinton në një film biografik të ardhshëm.

Sipas,’Varitey’, projekti flet për jetën e hershme të Clintonit në Karolinën e Veriut në vitet 1940 deri në formimin e grupit Funkadelic, të cilin e drejtoi Kumbari i Funk dhe Rock and Roll Hall of Fame.

Murphy pritet të shërbejë si producent, së bashku me John Davis dhe Catherine Davis nën kompaninë, Davis Entertainment. Treshja është ende duke punuar për të mbyllur të drejtat e tij përpara se të vazhdojë me punësimin e skenaristëve..

Ky film biografik besohet të jetë një projekt i pëlqyer ngq Murphy, i cili mori disa vite pushim nga filmat përpara se të kthehej me filmin Dolemite Is My Name të vitit 2019, i cili i dha atij nominimin për aktorin më të mirë në Golden Globes.

Më vonë këtë vit, Murphy pritet të shfaqet në Netflix’s You People, një film i drejtuar nga Kenya Barris dhe bashkë-skenari i Jonah Hill. Aktori gjithashtu do të riprodhojë rolin e tij si Alex Foley në pjesën e katërt të Beverly Hills Cop.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat