Filmi “Sofra e Varrit”, shënon suksesin e radhës në Greqi

Filma

Filmi “Sofra e Varrit”, shënon suksesin e radhës në Greqi

Më: 14 prill 2022 Në ora: 14:40
Skenë nga filmi "Sofra e Varrit"

Kinematografia e Kosovës, vazhdon të ketë suksese në botë.

Së fundmi filmi “Sofra e Varrit”, ka shënuar edhe një sukses tjetër.

Ndër filmat e shumtë që po shënojnë suksese në botë, është edhe filmi “Sofra e Varrit”.

Filmi i shkurtët artistik me regji të Mirak Zymberaj dhe skenar të Mentor Zymberaj, është selektuar në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit – Indepedent Cinema Film Festival “Art Club Pavlos Paraschakis” në Greqi, në edicionin e X.

Këtë e ka bërë të ditur vetë skenaristi Zymberaj, e që këtë e konsideron si sukses të filmit në në Arenën Ndërkombëtare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat