Filmi “Sofra e Varrit”, shënon suksesin e radhës në Greqi

Filma

Filmi “Sofra e Varrit”, shënon suksesin e radhës në Greqi

Më: 14 prill 2022 Në ora: 14:40
Skenë nga filmi "Sofra e Varrit"

Kinematografia e Kosovës, vazhdon të ketë suksese në botë.

Së fundmi filmi “Sofra e Varrit”, ka shënuar edhe një sukses tjetër.

Ndër filmat e shumtë që po shënojnë suksese në botë, është edhe filmi “Sofra e Varrit”.

Filmi i shkurtët artistik me regji të Mirak Zymberaj dhe skenar të Mentor Zymberaj, është selektuar në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit – Indepedent Cinema Film Festival “Art Club Pavlos Paraschakis” në Greqi, në edicionin e X.

Këtë e ka bërë të ditur vetë skenaristi Zymberaj, e që këtë e konsideron si sukses të filmit në në Arenën Ndërkombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat