Festivali i Filmit në Kanë, del formacioni

Filma

Festivali i Filmit në Kanë, del formacioni

Më: 15 prill 2022 Në ora: 12:27
Festivali i Filmit në Kanë,

Formacioni i Festivalit të Filmit në Kanë për vitin 2022 tashmë është bërë i ditur.

Festivlai do të mbahet në datat 17 deri 28 maj, dhe sivjet shënohet 75-vjetori i njërit prej organizimeve më të rëndësishmë në botën e filmit.

Formacionin e njoftoi drejtori i festivalit ,Thierry Fremaxu, dhe presidenti në largim, Pierre Lescure.

Regjisori David Cronenberg do të debutojë me filmin e ri horror, “Krimet e së ardhmes”.

Filmat tjerë që garojnë për “Palmën e artë”, janë edhe ata të filmbërësve, Claire Denis, Kelly Reichardt, Arnaud Desplechin, Jean-Pierre dhe Luc Dardenne, James Gray dhe Hirokazu Kore-eda.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat