Al Pacino, Patrick Schwarzenegger dhe Charlie Heaton bëhen bashkë për xhirimet e filmit “Billy Knight”

Filma

Al Pacino, Patrick Schwarzenegger dhe Charlie Heaton bëhen bashkë për xhirimet e filmit “Billy Knight”

Më: 23 tetor 2022 Në ora: 13:35
Al Pacino, Patrick Schwarzenegger dhe Charlie Heaton

Al Pacino, 82-vjeç, Patrick Schwarzenegger, 29-vjeç dhe Charlie Heaton, 28-vjeç, u panë duke xhiruar skena në Los Angeles të shtunën për filmin e tyre të ardhshëm “Billy Knight”.

Legjenda Pacino zotëroi mbi setin e filmit ndërsa ishte ulur në një karrige pranë yllit të “Stranger Things”, Charlie Heaton.

Aty shihej Patrick Schwarzenegger – djali i madh i Arnold Schwarzenegger, 75-vjeç, dhe Maria Shriver, 66-vjeçe – duke xhiruar me një kostum kauboj.

“Billy Knight” me sa duket do të ndjekë dy studentë të shkollës së mesme që ëndërrojnë të bëhen regjisorë.

Një nga këta studentë do të luhet nga Heaton. Personazhi qendror i aktorit anglez është djali i një skenaristi të dështuar, i cili trashëgon skenarët e papërfunduar të babait së bashku me një shami.

Emri misterioz i “Billy Knight” është qëndisur në shami, duke e dërguar personazhin e Heaton në ‘një aventurë magjike hollivudiane për të gjetur “Billy Knight”, sipas Deadline.

Alec Griffen Roth, shkrimtari dhe regjisori i filmit, e përshkroi “Billy Knight” si një ‘letër dashurie për kinemanë’.

Detajet rreth personazheve që luajnë Pacino dhe Schëarzenegger nuk janë konfirmuar, por fituesi i “Oscar”-it Pacino përflitet se do të jetë në rolin kryesor të këtij projekti.

Nuk ka akoma ndonjë datë se kur planifikohet të ketë premierën filmi.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat