Ricciardo rikthehet te Red Bull

Formula 1

Ricciardo rikthehet te Red Bull

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 20:19
Ricciardo rikthehet te Red Bull

Piloti australian Daniel Ricciardo, një nga veteranët e Formula 1, rikthehet te skuadra Red Bull. Ai do të jetë piloti i tretë i makinës kampione të botës për vitin 2023. Lajmi është zyrtarizuar nga Red Bull, që rikthen në radhët e saj pas 4 vitesh Ricciardo.

“Është një kënaqësi të rikthesh Ricciardo në ekipin tonë. Ka mjaft talent dhe përvoja e tij është e rëndësishme për ne”, tha Christian Horner, shefi i Red Bull. Ndërsa vetë piloti sahtoi: “Buzëqeshja ime tregon se sa i lumtur jam për këtë rikthim në familjen time”.

Ndërkohë, piloti i ri gjerman Mick Schumacher, pritet të jetë piloti i tretë i Mercedes.

Lajmin e konfirmoi Toto Wolff, shefi i makinës gjermanr, që tha se djali i 7 herë kampionit të botës është personi i përshtatshëm për këtë detyrë.

“Ne e kemi përzemër Mick, pasi edhe babai i tij ka qenë pjesë e familjes tonë.

Është i ri, inteligjent dhe dy sezonet me Haas e kanë maturuar. Do të jetë e rëndësishme për të ardhmen e tij dhe tonën të punojmë së bashku nëse arrijmë marrëveshjen”, tha Toto Wolff.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat