Mbrojtësi i United në listën e ngushtë të Barcelonës

Futboll

Mbrojtësi i United në listën e ngushtë të Barcelonës

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:31
Alex Telles.

Barcelona ia ka vënë syrin futbollistit të Manchester United, Alex Telles.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi spanjoll “Mundo Deportivo”.

“Blaugrana” e shohin 29 vjeçarin si alternativë ideale të Jordi Albas në krahun e majtë, teksa futbollisti spanjoll po shkon drejt pensionimit.

Telles ndërkohë nuk është lojtari i vetëm në radar të Barçës.

Gjiganti katalunas në fakt ka shprehur interesim edhe për mbrojtësin e Juventusit, Alex Sandro, atë të Ajaxit, Nicolas Tagliafico, atë të Villarrealit, Alfonso Pedraza dhe mbrojtësin e majtë të Borussia Dortmundit, Raphael Guerreiro.

Barça e ka pasur në duar të sigurta për një dekadë krahun e majtë të mbrojtjes.

Mirëpo, Jordi Alba tash është 32 vjeç dhe klubi nga “Camp Nou” po mendon qysh tash për pasuesin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat