Shqipëria rikthen Spanjën në tokën e “urryer”

Futboll

Shqipëria rikthen Spanjën në tokën e “urryer”

Më: 18 janar 2022 Në ora: 18:50
Shqipëria rikthen Spanjën në tokën e “urryer”

Kombëtarja spanjolle rikthehet në Katalonjë 18 vite pas ndeshjes së fundit. Skuadra e Kombëtarja e Spanjës rikthehet në Katalonjë 18 vite pas ndeshjes së fundit.

Përfaqësuesja drejtuar nga Luis Enrique do të luajë në Cornella kundër Shqipërisë më 26 mars dhe një gjë e tillë nuk kishte ndodhur që nga 18 shkurti i vitit 2004, shkruan dosja.

Një ditë historike për komunitetin autonom katalanas por edhe për Kombëtaren.Ndeshja e fundit e spanjollësvë në Barcelonë daton në 18 shkurt 2004. Spanja, e drejtuar nga trajneri i atëhershëm Inaki Saez, doli në fushë në stadiumin Olimpik Lluis Companys në një miqësore kundër Perusë dhe fitoi 2-0.

Megjithatë, jo vetëm Katalonja. Luis Enrique po përpiqet gjithashtu të shërojë marrëdhëniet me Galician. Kombëtarja do të rikthehet për të luajtur në komunitetin autonom në veriperëndim të vendit pas 13 vitesh. Dhjetë muaj pas Botërorit në Katar, Spanja do të luajë një miqësore të dytë kundër Islandës, këtë herë në La Coruna, në stadiumin Riazor, Casa dello Sport. 

Kjo vizitë në Galicia, siç raporton e përditshmja sportive spanjolle AS, presupozon normalizimin e marrëdhënieve me Federatën e Futbollit Galician të kryesuar nga Rafael Louzan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat