Edhe futbollisti tjetër shqiptar, nderohet me çmimin “Golden 11 Awards”

Futboll

Edhe futbollisti tjetër shqiptar, nderohet me çmimin “Golden 11 Awards”

Më: 18 janar 2022 Në ora: 18:59
Edhe futbollisti tjetër shqiptar, nderohet me çmimin “Golden 11 Awards”

Përveç mesfushorit shqiptar, Liridon Balajt edhe futbollisti tjetër i klubit Neuchatel Xamax, Liridon Berisha ka marrë çmim në “Golden 11 Aëards”.

Lajmin e ka konfirmuar klubi i Berishës, ku shkroi: SAFP i nderoi këta lojtarë gjatë një eventi të transmetuar në bluewin.ch dhe Blue Sport ku me këtë rast me “Golden 11 Awards” nderohet qendërmbrojtësi ynë Liridon Berisha.

Prandaj Neuchâtel Xamax përgëzon Liridon Berishën për këtë çmim dhe falënderon SAFP për vlerësimin e performancës së tij shumë të mirë.”

Ndryshe, SAFP (Shoqata Zviceriane e Futbollistëve) prej disa vitesh organizon “Golden 11 Aëards” dhe janë vetë lojtarët ata që zgjedhin fituesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat