Ademi takoi ish-nënkryetarin e DFB-së, Rainer Milkoreit 

Futboll

Ademi takoi ish-nënkryetarin e DFB-së, Rainer Milkoreit 

Më: 18 janar 2022 Në ora: 19:03
Ademi takoi ish-nënkryetarin e DFB-së, Rainer Milkoreit 

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, gjatë qëndrimit disaditor në Gjermani me bashkëpunëtorët e tij, sot ka takuar ish-nënkryetarin e Federatës Gjermane të Futbollit, Rainer Milkoreit.

Në këtë takim, presidenti Ademi e falënderoi sërish z. Milkoreit për kontributin e jashtëzakonshëm të tij personalisht por edhe të Federatës Gjermane në procesin e pranimit të Federatës së Futbollit të Kosovës në instancat ndërkombëtare, UEFA e FIFA.

Presidenti Ademi, poashtu e falënderoi z. Milkoreit edhe për ndihmat tjera të shumta që ai dhe DFB-ja kanë dhënë pë zhvillimin e futbollit në Kosovë!

Në anën tjeter, z. Milkoreit u shpreh i lumtur me zhvillimin që ka bërë futbolli i Kosovës, duke shtuar se ky progres i FFK-së është edhe një deshmi se kauza e atyre viteve ka qenë e drejtë dhe FFK-ja sot me meritë është në gjirin e Federatave evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat