FIFA fton Ademin në Botërorin e klubeve 

Futboll

FIFA fton Ademin në Botërorin e klubeve 

Më: 18 janar 2022 Në ora: 19:52
FIFA fton presidentin Ademi në Botërorin e klubeve 

Federata Ndërkombëtare e Futbolllit, FIFA ka ftuar presidentin e FFK-së, Agim Ademi që të jetë mysafir special në Kampionatin Botëror të klubeve, që zhvillohet nē Emiratet e Bashkuara Arabe nga data 3 deri më 12 shkurt!

Kjo ftesë është në vazhdën e ftesave që presidenti Ademi ka marrë nga FIFA për ngjarje të rëndësishme ndëkombëtare, në të cilat nuk e kanë pasur rastin të jenë të gjithë presidentet e Federatave anëtare të FIFA-së.

Ademi, përveç kësaj, do të ketë edhe takime me federatat e ndryshme.

Është edhe një lajm i mirë për futbollin tonë për praninë e Ademit në këtë ngjarje të madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat